דף הבית / מאמרים / גארטלים

גארטלים

גארטלים – מהם ואיפה נרכוש גארטל יוקרתי?

מוצרי יודאיקה, בהתאם לרמת האדיקות שלנו, נמצאים בכל רחבי הבית ומשמשים אותנו לעת תפילה, לעת חגים ולשם עיטור הבית. בגלל שהם מוטמעים מעיקרם כל כך עמוק בדת, חשוב להשקיע בכל מוצר שנקנה, גם על מנת שיהיה איכותי ויישאר עמנו לשנים רבות, וגם על מנת לכבד ולהאדיר את המסורת.

לכן, איפה נרכוש מוצרים, כמו גארטלים איכותיים לתפילה, ואילו מוצרים עוד קיימים?

 

מהו גארטל

גארטל הוא סרט בד, העוטף על מותני הגבר לרוב החסידי, בעת תפילה ובימי שבת. הגארטל מגיע באורכים שונים ומבדים שונים והוא בעצם מהדר את לבוש הגבר לקראת זמן התפילה וכמובן לקראת שבת המלכה, אותה יש לכבד גם באמצעות לבוש חגיגי.

 

אילו עוד מוצרי יודאיקה יש

ישנם לא מעט מוצרי יודאיקה מהודרים אחרים שמומלץ לרכוש לשימוש אישי ולשימוש ביתי. מוצרים אלו עוזרים לנו בסופו של דבר לקיים מצוות ומנהגים בדת:

טלית ותפילין

מדובר במצווה כמעט הכי חשובה שיש על הגבר להתמיד בה. התפילין מכילה בתיבותיה את הפרשיות עם המצווה להנחת תפילין, ואליה מחוברות רצועות עור הנענדות על זרועות הגבר. הטלית באה בשני סוגים, האחת ליום יום והשנייה לעת תפילה. כמו כן, מומלץ לרכוש עבורם תיקים יוקרתיים מיוחדים, שישמרו עליהם לאורך שנים.

מוצרים לשבת

ישנו מגוון רחב של מוצרי יודאיקה מהודרים לשבת, כמו מפיות לחלה, סידורי תפילה לשבת, פמוטים, ועוד.

חגים

לבסוף, מוצרים שונים עוזרים לנו לקיים את מצוות החגים, כמו חנוכיות, נרתיקים לאפיקומן, צלחות לליל הסדר, הגדות לפסח ועוד.

 

איפה נמצא חנות יודאיקה בירושלים

חנות יודאיקה בירושלים אליה ניגש על מנת לדאוג לעצמנו לתשמישי קדושה, מוצרי יודאיקה וכמובן גארטלים, היא מלכות ירושלים המפורסמת. החנות פועלת מזה שלושים שנה בתחום מוצרי יודאיקה וניתן לרכוש אצלה מוצרים שיוצרו בעבודת יד שלא תראו בשום מקום אחר, כמו גם עם שימוש בחומרי גלם הטובים ביותר בשוק ועם עיטורים מקוריים.

אם אתם מחפשים להתחדש או לרכוש מתנה לקראת חג, מלכות ירושלים זה המקום לבצע את הרכישה.

 

לסיכום

מוצרי יודאיקה מלווים את חיינו בתור יהודיים שומרי מסורת ותורה. לכן, אם אנו מחפשים גארטלים חדשים, או תשמישים יוקרתיים לחג ולשבת מומלץ לרכוש אותם בחומרים איכותיים על מנת שילוו אותנו לאורך זמן.

כתיבת תגובה