דף הבית / מאמרים / מעיל יוקרה לספר תורה

מעיל יוקרה לספר תורה

מה מטרתו של מעיל יוקרה לספר תורה

כאשר אנו מוציאים את ספר התורה, בעת התפילה ובעת מועדים מיוחדים, כולנו בבית הכנסת יכולים להרגיש את הכבוד והתחושה הבלתי מוסברת הזו שאופפת את כולנו. לספר התורה מעמד מקודש ביותר והוא מהווה בין היתר את הלב הפועם של היהדות. בהתאם לכך, חשוב לשמור עליו ולהגן על הקלף האיכותי עליו הוא כתוב, כל עת שהוא לא בשימוש בתוך הארון. לשם כך, נהוג לשמור אותו בתוך מעיל לספרי תורה יוקרתי ואיכותי.

 

מהו מעיל לספר תורה

מעיל לספר תורה מגיע לרוב בשתי המסורות: ספרד ואשכנז. במסורת ספרד נהוג דווקא לשמור את ספר התורה בכיסוי קשיח דמוי תיבה, בעוד שבמסורת אשכנז נמצא מעיל יוקרה לספרי תורה, שאינו קשיח ועשוי בדים ועיטורים.

 

ממה עשוי מעיל לספרי תורה

מעיל יוקרה לספר תורה לרוב עשוי מבדים איכותיים כמו קטיפה ומעוטר בעבודת יד בצבעים שונים, עם עיטורים ייחודיים ויצירתיים המנציחים את המסורת היהודית. כך, בעזרת עיצוב מיוחד וחומרי גלם מהדרג הגבוה ביותר, נוכל לשמור מבלאי על הקלף שעליו התורה כתובה, ובו בזמן לכבד את המסורת שלנו ואת השם.

 

איפה נרכוש מעיל יוקרה לספרי תורה

מעילים יוקרתיים, כמו גם תשמישי קדושה נוספים דוגמת פרוכות וכתרים לספר, נוכל לרכוש בחנות הוותיקה והידועה של מלכות ירושלים. לחנות זו ניסיון של שנים רבות בעיצוב מעילי יוקרה וכל עיצוב ועיטור הוא ייחודי במינו. נוכל למצוא צבעים שונים כמו זהב, תכלת, כסף ושחור, כמו גם עיטורים של שערי בית המקדש, מגני דוד וכתרים.

במידה ואנו מחפשים לחדש את המעיל של בית הכנסת או להוסיף כבוד לבית כנסת חדש, זו בהחלט דרך נפלאה להוסיף כבוד ורושם למקום.

 

לסיכום

אחת הדרכים הנפלאות ביותר לחלוק כבוד ולהאדיר את המסורת היהודית היא השקעה מכובדת בתשמישי קדושה. אחד מהם הוא כמובן מעיל יוקרה לספר תורה, ששומר עליו מבלאי, כאשר הוא שוכן בארון בין התפילות. נהוג שהמעיל יהיה עשוי בד איכותי ויוקרתי ואף יעטור במגוון עיטורים יצירתיים ומקוריים הקשורים לדת. במידה ואנו מחפשים לבצע רכישה נאותה וכשרה, מומלץ לפנות לייעוץ לחנות של מלכות ירושלים ובכך נוודא שאנו עושים רכישה איכותית שתשרת את בית הכנסת לשנים ארוכות קדימה.

כתיבת תגובה

דברו אתנו בווצאפ